Defenzo - ładowarki do aut elektrycznych - Faq

FAQ

 1. Do jakich aut są przeznaczone ładowarki Defenzo Wallbox?

  Defenzo Wallbox pasują do wszystkich modeli samochodów elektrycznych oraz hybryd plug-in z europejskim standardem Type 2. W razie wątpliwości - prosimy o kontakt.

 2. Czy ładowarki Defenzo Wallbox są odporne na działanie czynników atmosferycznych i ładowanie samochodu elektrycznego jest bezpieczne nawet podczas deszczu?

  Tak. Stopień ochrony IP54 gwarantuje możliwość instalacji stacji ładowania na zewnątrz oraz korzystanie z nich np. podczas opadów deszczu. Szczegółowa informacja dotycząca użytkowania urządzenia znajduje się w instrukcji obsługi Defenzo Wallbox, którą można pobrać TUTAJ.

 3. Czy podczas ładowania pojazd musi zostać dodatkowo zabezpieczony?

  Proces ładowania auta jest całkowicie bezpieczny, dlatego wystarczy stosować się do zaleceń ujętych w instrukcji obsługi. Podczas ładowania pojazdu wtyk kabla jest zablokowany w aucie, dlatego nie ma możliwości przypadkowego przerwania procesu ładowania np. przez dziecko.

 4. Czy istnieje ryzyko, że osoba nieuprawniona będzie ładowała swój samochód na mój koszt?

  Defenzo Wallbox posiadają karty RFID, dzięki którym masz pełną kontrolę nad dostępem do ładowarki - nikt przypadkowy nie skorzysta z urządzenia. W modelu Smart możemy również zarządzać procesem ładowania w aplikacji mobilnej Drive Green Next.

 5. Skąd będę wiedzieć, że proces ładowania przebiega prawidłowo?

  Urządzenia zostały wyposażone w diodę LED, która informuje o stanie urządzenia. Migająca niebieska dioda oznacza, że trwa ładowanie. Oznaczenia innych kolorów znajdziesz w instrukcji obsługi. Defenzo Wallbox AC22 Smart ma wbudowany wyświetlacz LCD, na którym wyświetlają się komunikaty dotyczące procesu ładowania i stanu urządzenia.

 6. Jak często mogę korzystać z ładowarki?

  Nie istnieje ograniczenie co do częstotliwości używania urządzenia. Wallboxy Defenzo umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych dowolną liczbę razy w ciągu doby.

 7. Czy istnieją wymagania techniczne dotyczące instalacji?

  Tak, infrastruktura techniczna powinna zostać sprawdzona przez specjalistę – informujemy, że instalacja urządzenia powinna zostać dokonana przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Należy pamiętać o instalacji wymaganego zewnętrznego wyłącznika różnicowoprądowego oraz innych wymaganych urządzeń.

 8. Czy mogę sam zamontować wallboxa?

  Montaż Defenzo Wallbox powinien zostać przeprowadzony przez instalatora posiadającego stosowne uprawnienia.

 9. Dlaczego warto kupić wallboxa, zamiast ładować auto z gniazdka elektrycznego?

  Czas ładowania auta z wykorzystaniem wallboxów Defenzo jest zdecydowanie szybszy w porównaniu z ładowaniem pojazdu ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Dodatkowym atutem jest wysokie bezpieczeństwo podczas ładowania oraz zmniejszenie strat energii obserwowanych przy ładowaniu ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

 10. Czy korzystając z urządzeń marki Defenzo możliwe jest korzystanie z „inteligentnych funkcji” i dynamicznego zarządzania energią?

  Tak, Defenzo Wallbox AC22 Smart obsługuje dynamiczne zarządzanie energią oraz inne inteligentne funkcje. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

 11. Defenzo Wallbox AC22 ładuje mój samochód z mocą mniejszą niż 22 kW – co robić?

  Istnieje kilka możliwych przyczyn ładowania pojazdu elektrycznego z ograniczoną mocą. Po pierwsze należy sprawdzić, czy pojazd może być ładowany z mocą wyższą niż 11 kW. Po drugie powinniśmy sprawdzić ustawienie przełącznika obrotowego wewnątrz samego urządzenia - by ładować z maksymalną mocą 22 kW pozycja przełącznika powinna być ustawiona na “E” - co odpowiada wartości natężenia 32A. Kolejną przyczyną takiej sytuacji może być wysoki procent naładowania baterii w samochodzie zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura baterii lub inna niewymieniona przyczyna.

 12. Jak zarejestrować kartę Master RFID w moim urządzeniu?

  Aby zarejestrować karty Master w urządzeniu należy odłączyć źródło prądu, otworzyć przednią pokrywę urządzenia, ustawić przełącznik DIP nr 1 na ON, a następnie uruchomić urządzenie. Pierwsza karta RFID, przyłożona do czytnika w ciągu 60 sekund od ponownego uruchomienia, będzie pełniła rolę karty Master, z jej pomocą można dodawać kolejne karty będące kartami użytkownika.